Biuro Rachunkowe ProEfekt

doradca podatkowy kraków

Najczęstsze pytania

 1. Dlaczego Biuro rachunkowe „PROEFEKT”?
 2. Ile kosztują usługi Biura rachunkowego i czy cena zależy od ilości dokumentów?
 3. Czy będę mógł się poradzić w moich sprawach i czy będę za to płacić?
 4. A co jak przyjdzie kontrola z US, UKS lub ZUS?
 5. Czy Biuro rachunkowe „PROEFEKT” świadczy wyłącznie usługi rachunkowe?
 6. Czy nawiązanie współpracy możliwe jest również w trakcie roku?
 7. Jak mam przekazać dokumenty do biura?
 8. Z kim będę kontaktować się w sprawach księgowych?
 9. Kto odpowiada za błędy popełnione przez Biuro rachunkowe?
 10. Czy nadal będę musiał sam kontaktować się z urzędami?

Przedstawiamy Państwu odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania:

 1. Dlaczego biuro rachunkowe „PROEFEKT?
  Oto kilka najważniejszych powodów dlaczego warto powierzyć ewidencję księgową i podatkową do prowadzenia przez wyspecjalizowane Biuro rachunkowe.
  Przekazując prowadzenie spraw księgowych i kadrowych do Biura rachunkowego „PROEFEKT” możesz oczekiwać:
  1. Obsługi przez specjalistów z długoletnim doświadczeniem z zakresu rachunkowości, podatków i ubezpieczeń.
  2. W razie pomyłki - naprawienia szkody, gdyż biuro jest ubezpieczone od skutków swoich błędów.
  3. Oszczędności, ponieważ nie musisz utrzymywać księgowych, kupować wyposażenia, oprogramowania, literatury specjalistycznej, organizować szkoleń, itp.
  4. Ciągłości obsługi nieprzerwanej chorobą czy urlopem zatrudnionego księgowego/księgowej.
  5. Elastyczności w działaniu, gdyż biuro dostosuje się zarówno do zwiększonej ilości pracy jak również ewentualnego zmniejszenia jej nakładu.
  6. Konkurencyjnej ceny.
 2. Ile kosztują usługi biura rachunkowego i czy cena zależy od ilości dokumentów?
  Cena uzależniona jest od rodzaju prowadzonej ewidencji, trudności zagadnień, wymagań Klienta oraz nakładu pracy, np. ilości dokumentów. Nie dysponujemy stałym cennikiem. Cenę usługi ustalamy indywidualnie z każdym Klientem. Więcej informacji na temat naszego cennika znajdziesz tutaj. Jeśli chcesz poznać cenę, jaką możemy zaproponować Tobie – umów się na spotkanie - prosimy o kontakt.
 3. Czy będę mógł się poradzić w moich sprawach i czy będę za to płacić?
  Każdemu klientowi w ramach świadczonych usług codziennie doradzamy bezpłatnie także telefonicznie od godz. 8. 00 do 21.00 Nigdy nie zostawiamy pytań bez odpowiedzi.
 4. A co jak przyjdzie kontrola z US lub ZUS?
  Uczestniczyliśmy aktywnie w wielu kontrolach przeprowadzanych przez Urzędy Skarbowe, Urząd Kontroli Skarbowej, ZUS oraz PIP. Za każdym razem służyliśmy naszą wiedzą i doświadczeniem ułatwiając przebieg kontroli. Zdobyte doświadczenie w tym zakresie poparte wiedzą na temat specyfiki Państwa działalności, dokumentacji oraz szczególnych zdarzeń gospodarczych pozwala nam przejąć na siebie ciężar obsługi urzędników. Wiemy jak rozmawiać w czasie kontroli i jak odpowiadać na zadawane pytania, by całość przebiegła szybko i sprawnie.
 5. Czy Biuro rachunkowe „PROEFEKT” świadczy wyłącznie usługi rachunkowe?
  Specjalizujemy się w usługach rachunkowych. Jednakże zakresem świadczonych usług wychodzimy znacznie poza przepisy ustawy o rachunkowości i prawa pracy. Wiemy, że decydując się na outsorcing usług księgowych oczekują Państwo kompleksowej opieki sięgającej znacznie dalej, niż samo prowadzenie ksiąg handlowych. Zajmujemy się również m. in.: rejestracją nowo powstających podmiotów, doradztwem gospodarczym, raportowaniem na potrzeby zarządzania, organizacją szkoleń BHP. Ponadto współpracujemy  ze znanymi doradcami podatkowymi a także skupiamy wokół siebie specjalistów w dziedzinie prawa, oraz ubezpieczeń społecznych. Cały katalog świadczonych przez Biuro rachunkowe „PROEFEKT” usług znajdziesz w dziale oferta.
 6. Czy nawiązanie współpracy możliwe jest również w trakcie roku?
  Tak. Niezależnie od stosowanego wcześniej systemu informatyczno-księgowego zapewniamy płynne i niezauważalne przeniesienie danych na nowy grunt organizacyjny. W przypadku zmiany biura rachunkowego pomagamy również w dopilnowaniu, aby trafiła do Państwa pełna, wymagana prawem dokumentacja rachunkowa.
 7. Jak mam przekazać dokumenty do biura?
  Dokumenty z biurem można praktycznie wymieniać w każdy sposób ( dowóz dokumentów do biura przez Klienta, przesyłka kurierem/pocztą, odbiór dokumentów w biurze Klienta gwarantujmy to w ramach ceny usługi oraz drogą mailową). Wybór formy zawsze zależy od Państwa - my w tym zakresie dostosowujemy się do Państwa.
 8. Z kim teraz będę kontaktować się w sprawach księgowych?
  Każdemu z naszych Klientów przypisujemy dedykowanego pracownika Biura „PROEFEKT” , z którym może kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z wykonywanymi dla Państwa usługami. Na czas nieobecności wyznaczonego pracownika (choroba, urlop) zawsze wyznaczamy osobę zastępującą, która zna specyfikę państwa działalności oraz dokumentację z nią związaną.
 9. Kto odpowiada za błędy popełnione przez biuro rachunkowe?
  Za ewentualne popełnione błędy z tytułu wykonywanej umowy odpowiedzialność ponosi biuro i jesteśmy z tego tytułu ubezpieczeni.
 10. Czy nadal będę musiał sam kontaktować się z urzędami?
  W momencie podjęcia współpracy z naszym biurem przejmujemy w ramach udzielonego pełnomocnictwa odpowiedzialność za Państwa kontakty z urzędem skarbowym oraz ZUS minimalizując Państwa rolę w tym zakresie do absolutnego minimum. Każde otrzymane z urzędu pismo przesyłane jest mailem lub faxem do nas - a my załatwiamy resztę.

Biuro Rachunkowe PROEFEKT
Maria Krzemyk
Siedziba: Kaszów 526 k/Krakowa
32-060 Liszki
Tel. komórkowy: 608-065-050 / Maria Krzemyk
Telefon stacjonarny: (12) 280-76-53 (po godz.17)